AsiaR (Nemesítő: New Fruits)

Származási hely: Olaszország. Érési ideje középkorai, Darselect-hez hasonló. Hozama nagy - nagyon nagy. Gyümölcs jellemzők: világos, fényes piros színű, kúpos, kiemelkedő hússzilárdságú, bogyói nagyon nagy méretűek, egyöntetűek, nagyon mutatósak. Eltarthatósága jó, minden értékesítési formának megfelel. Bokra: robosztus. Termesztése: fóliában és talaj nélküli termesztésre (pl. Grodan) és szabadföldön is. Lisztharmatra és Colletotrichumra kissé, gyökérbetegségekre viszont nem érzékeny.

RoxanaR (Nemesítő: New Fruits)

Az Elsantánál nagyobb terméshozam és nagyon nagy, hosszúkás gyümölcs jellemzi ezt az olasz fajtaújdonságot. Gyümölcseinek színe inkább világospiros, középpiros. Ajánlható fóliás és szabadföldi termesztésre egyaránt! A fajta kiemelkedően ellenállónak bizonyult eddig gombabetegségekkel szemben. Hűvösebb országrészeinkre ajánljuk első sorban. (Észak és nyugat-Magyarország.)

OlympiaR (Nemesítő: New Fruits, NF638) ÚJDONSÁG!

A növények közepes növekedési erélyűek, könnyen megtermeszthető bokronként akár 1,2 kg gyümölcs is.Különösen ajánlják Közép-Európa kontinentális klímájú országaiba (pl. Magyarország!).
Késői virágzású (Alba +4 nap), közép kései terméshozású (Roxana-1 nap). Gyümölcsei nagyon nagyok, 29 g átlag súlyúak, kúp alakúak. Gyümölcsei nagyon kemények, élénk piros színűek.
A Roxana jó alternatívája lehet, hosszú ideig pulton tartható és jobb ízű. A leggyakoribb szamóca-betegségekkel szemben ellenálló.

SyriaR (Nemesítő: New Fruits)

Keresztezéses nemesítésből állították elő Cesenában, Európai fajtaszabadalmi bejelentésének száma: 20100149.
Gyümölcse középnagy- nagy, attraktív, kúpos. Színanyagban gazdag, élénk piros. Kiváló ízű, édes fajta, C-vitaminban gazdag. Jól bírja a manipulációt és a mélyhűtést is! Érése az Albát követően 6 nappal kezdődik. Szabadföldi termesztésre ajánlott fajta, mely akár két évig is termesztésben tartható.
A kontinentális klímát jól tűri. (Pl. Magyarország) Fő erényei: esőálló, nem rothadékony fajta, kiváló gyümölcsízzel és jó tárolhatósággal, ipari feldolgozhatósággal (fagyasztás, püré, jam). Esetleges hibái: baktériumokra kissé érzékeny, gyümölcsének színe túléretten sötétpiros.

TeaR (Nemesítő: New Fruits, NF633) ÚJDONSÁG!

Közepes növekedési erélyű, kiemelkedő hozammal. (1 kg/bokor). Különösen ajánlják kontinentális területekre, mind szabadföldi, mind fóliás termesztésre. Virágzási ideje és érési ideje közepes. Gyümölcse nagy, 28 g átlagsúlyú, kúp alakú, gyümölcshúsa szilárd, jól manipulálható. Élénk piros színű, csillogó, kiváló ízű, hosszan pulton tartható. Korai palántaültetés javasolt! Betegség-ellenállósága még vizsgálat alatt van!

AnteaR

Az olasz C.I.V. nemesítési programjából származó fajta.
4 nappal a Clery után szedhető. Gyümölcse szabályos, megnyúlt kúp alakú, közepesen nagy az egész érés lefutás alatt, fényes piros és egységes színű a gyümölcshéja. Kiváló az íze, nagyon ellenálló mind a héja, mind a húsa a szedés és az eladás alatt. A kontinentális klímára ajánlott fajta! Bokrai középerős növekedésűek, nagy termőképességűek. Könnyen termeszthető talaj nélküli termesztésben is.

JolyR

Az olasz C.I.V. nemesítési programjából származó fajta. 3 nappal a Clery után érő, középkorai, hosszan érő, nagy termőképességű fajta. Tompa kúp alakú, nagyságát és egyöntetűségét a termésérés végéig tartja. Nagy, látványos, visszahajló csészelevelei vannak. Gyümölcse sötétpiros, nagyon mutatós és egyenletes. Húsa éa héja egyformán piros, kemény, jól viseli a kézi szedést. Kiváló íze, nagy cukortartalma van és emellett illatos is. Kiválóan hűthető, tárolható. Virágai nagyok, jól termékenyül. Bokra középerős növekedésű, minden talajtipust elvisel. Gombabetegségekkel szemben elég ellenálló.