AlbaR (Nemesítő: New Fruits)

Olaszországban, Cesenában nemesített, nagyon korai fajta (Honeoye-t is előzheti!), nagy terméshozammal és közepes bokormérettel.Gyümölcse nagy, hosszúkás alakú, nagyon kemény húsú, csillogó piros színű, jó aromájú.
Az érési ideje elején, koncentráltan leadja a termésmennyisége javát, könnyen szedhető.
Legtöbb kórokozóval szemben toleráns, a nemesítő akár biotermesztésre is javasolja a fajtát.
Jó eredményeket ad mind fóliában, mind szabadföldön!

CleryR

Az olasz C.I.V. nemesítési programjából származó fajta.
8 nappal az Elsanta előtt érő korai fajta. Hosszan megnyúlt kúp alakú, érés kezdetétől a végéig tartja a nagyságát és az egységességét. Fénylő kárminvörös színe, intenzív, aromás illata, kiváló ízzel párosul. A szedést és szállítást is jól bírja. Hosszú téli mélynyugalmat igényel (min. 700 óra), ha megkapja kiváló télállósága lesz. Középerős növekedésű, termőképessége közepes. Jelenleg az egyik legpiacosabb, legkeresettebb fajta!

DelyR

Az olasz C.I.V. nemesítési programjából származó fajta. Korai érési idejű fajta, a Cleryvel együtt érik, de hosszabb érés lefutású és képes ősszel újra teremni. Termőképessége megegyezik a Cleryével. Gyümölcse nagy, szív alakú, közepes nagyságú csészelevelekkel. Termése egyenletesen fénylő piros, húsa piros, kemény és nagyon ízletes. Illata a vadszamócára emlékeztet. Egyike a legjobb ízű szamócáknak, korai betakarítási időszakban számos rövid szív alakú gyümölcsöt hoz. Kivételes ízvilága miatt gyümölcse ideális ?szedd magad? akciókra, direkt eladásra és sütemények alapanyagául. Középnagy virágai jól termékenyülnek, a levélzet alatt helyezkednek el. Közepesen erős bokrai vannak, melyek elég ellenállóak mind a levél, mind a gyökérgomba-betegségekkel szemben.

PremyR PVR

Korai szamóca fajtaújdonság. Bokra közép erős, gyümölcsei világos pirosak, megnyúlt kúp alakúak, ízletesek. Termésmennyisége kiváló. Kísérleti célra rendelhető, egyedi árajánlattal!